Jak najlepiej wykonać makijaż do sesji zdjęciowej?

Nie każda z kobiet, która wybiera się na sesję zdjęciową planuje skorzystać z usług profesjonalisty. Właśnie dlatego powstaje ten wpis. Chciałabym, aby wyjaśnił on kilka ważnych kwestii, a jednocześnie udowodnił Wam, że nie taki diabeł straszny. Jednocześnie zależy mi bardzo, abyście zobaczyły jak bardzo ważny jest dobry makijaż do profesjonalnych zdjęć.Ja nie jestem specjalistką w tej dziedzinie, dlatego też poprosiłam profesjonalistkę o odpowiedź na pytanie jak najlepiej wykonać makijaż do sesji zdjęciowej.Ewelina Chryścionko jest wizażystką, którą obserwuję już od dłuższego czasu i jestem pełna podziwu dla jej talentu. Ewelina wykonuje makijaże na warszawskiej Ochocie a także dojeżdża do klientek. Zapraszam Was do przeczytania pierwszej części małego poradnika jak powinien być przygotowany makijaż do sesji zdjęciowej. Dowiecie się z niej:—> Jakie są etapy pielęgnacji—> Jak dobrać kolor podkładu—> Jak i gdzie aplikować podkład—> Jaki puder wybrać—> Jakiego pudru unikać—> Jak aplikować bronzer—> Gdzie aplikować rozświetlacz—> Do jakiej cery nie stosować rozświetlacza Jak wykonać makijaż do sesji zdjęciowej?

1. PIELĘGNACJA

Pielęgnacja cery jest ma bardzo ważne znaczenie, bez niej nawet najlepszy makijaż nie będzie wyglądał dobrze, co za tym idzie, nie będzie on trwały i świeży przez wiele godzin.Na poprawną pielęgnację składają się trzy kroki:OCZYSZCZANIE – dokładny, codzienny demakijaż to podstawa. Systematyczność jest podstawą sukcesu, jednorazowo nie naprawi się tygodnia zaniedbań.  Aby usunąć z twarzy makijaż, resztki kurzu i zanieczyszczeń a także sebum wydzielonego w ciągu dnia użyj delikatnej pianki lub żelu. Dodatkowo raz w tygodniu uzupełnij ten rytuał peelingiem dostosowanym do Twojego typu cery. TONIZOWANIE – tonik sprawia, że skóra zachowuje kwaśny odczyn, czyli naturalne ph. Dzięki temu nasza cera staje się odporniejsza na bakterie i grzyby. Pamiętaj – do tonizowania używamy toniku, a nie płynu micelarnego. Płyn micelarny służy do demakijażu. Pozostawia on lepki film, który wymaga zmycia, w przeciwnym razie może on zapychać pory.NAWILŻANIE – bez tego kroku nie ma kompletnej pielęgnacji. Nawilżanie jest niezbędnym etapem do przygotowania skóry pod makijaż, a także wydłuża jego trwałość, ponieważ skóra nie wydziela wtedy dużych ilości sebum. Musisz o tym pamiętać, nawet jeśli masz tłustą cerę. Jednocześnie wystrzegaj się kosmetyków intensywnie matujących, paradoksalnie skóra reaguje wtedy wzmożoną produkcją sebum. Im bardziej sucha skóra, tym treściwszej konsystencji wymaga. Bazę pod makijaż stosuj tylko w wyjątkowych sytuacjach. Dobrze dobrany krem może zastąpić taką bazę. 

2. PODKŁAD I KOREKTOR

Dobrze dobrany podkład to podstawa. Kupując go w drogerii swój odcień sprawdzisz aplikując próbkę na linii żuchwy, dzięki temu później unikniesz efektu maski. Sztuczne światło sklepowe nigdy nie będzie w pełni wiarygodne, dlatego po nałożeniu na linię swojej żuchwy kilka odcieni podkładu wyjdź na światło dzienne. Nigdy nie dobieraj podkładu, gdy masz już nałożony makijaż. Pamiętaj, że musisz dopasować kolor do swojej twarzy, a nie do koloru swojego starego podkładu. 
  • nałóż podkład wilgotną gąbeczką za pomocą ruchów wklepujących. Aplikację rozpocznij od środka twarzy, a następnie rozprowadzaj podkład cienką warstwą w stronę jej obrzeży. Omijaj okolice oczu, są one zbyt delikatne.
  • przeciągnij cienką warstwę podkładu na szyję, dekolt i uszy, ponieważ w świetle lamp studyjnych ich odcień będzie się odznaczał
  • po nałożeniu podkładu aplikuj korektor pod oczami oraz przykrywając widoczne krostki i mankamenty skóry. Jego kolor należy wybrać o ton jaśniejszy od podkładu.

3. PUDER

Najlepszym wyborem będzie taki puder, który wtopi się w skórę i dopasuje do jej struktury zapewniając matowe wykończenie bez efektu maski. Puder transparentny będzie bardzo dobry, najlepiej biały lub jasnobeżowy, aby nie nadał dodatkowego koloru cerze.
  • aplikuj puder dużym pędzlem z niewielką ilością pudru ruchami stemplującymi, nie rozciągającymi!
Do sesji w studio, gdzie używane są lampy błyskowe nie używaj pudru HD oraz podkładów z wysokim SPF, ponieważ powodują one odbicie światła, czyli tak zwany flashback. Spowoduje to, że na zdjęciu będziesz miała białe plamy na buzi.makijaż do sesji kobiecej

4. BRONZER

Bronzer nakładamy na obszary, które chcemy ukryć. Bronzer świetnie sobie radzi z modelowaniem kształtu twarzy. Bronzer powinien być matowy i pozbawiony świecących drobinek. 
  • aby wyznaczyć idealną linię do aplikacji bronzera przyłóż do policzka pędzel w taki sposób, by jego początek stanowił kącik ust a koniec górna część ucha. Linia powinna przebiegać pod kością policzkową. W to miejsce nałóż kosmetyk rozprowadzając go od ucha w stronę ust, by nie narobić sobie niepotrzebnych plam.

5. ROZŚWIETLACZ

Rozświetlacz aplikujemy na obszary, które chcemy podkreślić.  Nałożenie go w odpowiednie miejsca potrafi wysmuklić pozostawiając skórę promienną i świeżą. Pamiętaj jednak, że ten kosmetyk nie jest przeznaczony dla każdej cery, jeśli masz tłustą lub posiadasz zmarszczki, rozszerzone pory albo wypryski, powinnaś go unikać lub aplikować w małych ilościach.
  • aplikacja rozświetlacza pod łuk brwiowy daje delikatny lifting i rozświetlenie okolic oczu
  • w celu ukrycia zmęczenia a zarazem powiększenia oka należy nałożyć produkt w jego wewnętrzne kąciki
  • aby nadać wargom pełniejszy wygląd aplikuj rozświetlacz nad łuk kupidyna.
W tej części dotyczącej makijażu byłoby na tyle. W kolejnej poruszymy temat cieni do powiek, kreski, ust, doklejania rzęs i obecnych trendów w makijażu. Drugą część wpisu znajdziesz TUTAJ.W makijażu do sesji zdjęciowej obowiązuje jedna ważna zasada, musi on zakryć jak najwięcej mankamentów i przebarwień skóry, w przeciwnym razie będzie on wykonany na darmo.Podzielcie się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami lub wiedzą w tym temacie. Może chciałybyście jakiś temat rozszerzyć, bądź dowiedzieć się czegoś o czym nie wspomniałam.makijaż do sesji ciążowej

Jesteś gotowa, aby mi zaufać?