Czym się kierować wybierając fotografa?

Czym się kierować wybierając fotografa?

Przed każdą sesją z moimi Klientkami omawiam szczegóły dotyczące naszego spotkania, stylizacje, makijaż, pomysł. Próbuję dowiedzieć się jaka jest, co lubi, dlatego proszę zawsze o inspiracje. Chcę, aby pokazała mi w jakim klimacie marzy się jej sesja. W momencie, kiedy otrzymuję zdjęcia w zupełnie innym klimacie niż mój, to po prostu nie widzę sensu, aby doszło do naszego spotkania. To strata czasu zarówno dla mnie jak i dla Klientki. Uświadamiam ją wtedy, że powinna poszukać fotografa w stylu, który do niej przemawia. I to jest pierwsza i najważniejsza rzecz, którą powinnyście się kierować wybierając fotografa. Powinniście pokochać jego styl. Ta rzecz dotyczy również fotografa ślubnego. Jeśli akurat takiego szukacie, to zapraszam Was do Jakuba, który opowie Waszą historię w przepiękny sposób —> Jakub Świętochowski.

jak wybrać fotografa

Jaki masz budżet

Druga sprawa to oczywiście budżet. Sesje zdjęciowe już nie są tak luksusowym wydarzeniem jak jeszcze kilka lat temu, ale nie oszukujmy się, nie każdy może pozwolić sobie na taką formę zatrzymania chwili. Paradoksalnie nie wybieraj najtańszego fotografa, bo prędzej stracisz niż zaoszczędzisz. Jeśli masz wyznaczony budżet, to załóż sobie widełki, nie wybieraj najtańszego. Jeśli chcesz mieć kilkadziesiąt zdjęć z sesji, to poszukaj wśród bliskich kogoś kto choć trochę ogarnia robienie zdjęć, lepiej na tym wyjdziesz i kasa zostanie w kieszeni 🙂 Decydując się na jakość, to po zrobieniu research`u wybierz mądrze. Zwróć uwagę na to co zawiera cena. Po kontakcie z kilkoma fotografami będziesz już wiedziała, który sprzedaje jakość, a który ilość.

 

Garderoba studyjna

W momencie kiedy chcesz stylizowaną sesję, to bardzo ważną dla Ciebie rzeczą powinna być informacja, czy dany fotograf posiada stylizacje dla Ciebie, dla Twojego dziecka, w zależności od tego o jakiej sesji myślisz. Zapraszam Cię do obejrzenia stylizacji, które ja oferuję swoim klientom —> więcej… 

Czy między wami zaklikało

Ja wychodzę z założenia, że jedną z ważniejszych rzeczy wpływających na wybór fotografa powinna być chemia. Fakt, trudno ją poczuć po wymianie pierwszych rzeczowych wiadomości. Wyobrażam sobie jak dziwnie bym się czuła na sesji u kogoś, kto by do mnie nie mówił, nie reagował na mnie i moje potrzeby. Kto by przed sesją mnie nie poinstruował a przy okazji nie zapalił we mnie choć trochę sympatii do siebie. Dlatego też czytajcie opinie na temat danego fotografa. Jeśli ktoś jest prawdziwy w tym co robi i robi to z ogromną miłością, to wyczujecie to po przeczytaniu kilku opinii osób, które już doświadczyły spotkania z tą osobą. A potem życzę Wam, abyście przekonały się na własnej skórze, że nikt z recenzujących osób nie kłamał 🙂

 

Każda sesja zdjęciowa to wyjątkowy moment dla Ciebie, dla Twojego partnera, dla Twojej rodziny, dzieci.. Postaraj się zatem, aby otrzymać coś tak pięknego, co przekroczyło Twoje najśmielsze wyobrażenia. Kierując się tymi wskazówkami przy doborze osoby, która ma zapewnić Tobie i Twoim bliskim niepowtarzalny efekt Waszego spotkania i wspólnej pracy, dokonasz dobrego wyboru!

Podsumowując, przy wyborze fotografa kieruj się:

1. Klimat zdjęć, który Cię zachwyci;
2. Załóż widełki na swój budżet, nie oszczędzaj na jakości;
3. Co fotograf ma Ci do zaoferowania;
4. Stylizacje;
5. Chemia 🙂

Powodzenia ! <3

 

 

Jesteś gotowa, aby mi zaufać?